Крути – символ патріотизму та жертовності

Дата: 25.01.2023 14:11

25 січня 2023 року, до Дня подвигу героїв Крут – 29 січня 1918 року, в Кременецькому краєзнавчому музеї влаштована виставка «Крути – символ патріотизму та жертовності!». На ній представлені друковані та фотоматеріали, котрі висвітлюють події тих часів.

29 січня 1918 року кілька сотень українських юнаків у бою біля залізничної станції Крути на деякий час зупинили переважаючі сили більшовиків, які наступали на Київ.

Цю подію порівнюють із давньогрецькими Тернопілами, де 300 спартанців зупинили навалу персів.

У бою під Крутами брав участь і наш земляк, житель села Горинка, що на Кременеччині, Микола Лизогуб. Він свого часу навчався на медичному факультеті університету Святого Володимира в Києві. Наприкінці бою він потрапив у полон до більшовиків, а наступного дня був розстріляний. Його також перепоховали на Аскольдовій горі столиці. У рідному селі Миколи Лизогуба – Горинка, на гранітній плиті біля місцевої школи відкрили меморіальну дошку ! Герої – не вмирають !!!

У незалежній Україні, щорічно 29 січня започатковано офіційне відзначення роковин загибелі загону молодих українців під Крутами. Але й тепер, на жаль, мало хто знає, за яких умов відбувалися ті криваві події. Тим часом героїчного й повчального у цьому фрагменті історії більш як достатньо.

Запрошуємо кременчан і гостей нашого міста відвідати дану виставку.