Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області повідомляє

Дата: 25.11.2022 13:06

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2022 рік» з 1 грудня 2022 року розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб підвищено з 2027 до 2093 гривень або на 66 гривень. Виходячи з цього, мінімальний розмір пенсійної виплати з цієї дати не може бути нижчим, ніж 2093 гривень. Відповідно, збільшується максимальний розмір пенсій до 20930 гривень.

У зв’язку з цим, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області у листопаді проведено перерахунок складових пенсійних виплат з 01 грудня 2022 року, які базуються на розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: мінімальної пенсії за віком, доплати за понаднормовий стаж, підвищення, надбавок, інших пенсійних виплат, установлених законодавством.

Також, перерахунку відповідно до зростання прожиткового мінімуму підлягають:

- доплата за понаднормовий стаж, передбачена Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (для непрацюючих пенсіонерів);

- надбавка до пенсії за особливі заслуги згідно з Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

- доплати відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;

- щомісячна державна адресна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій.

Окрім того, проведено перерахунок надбавки, призначеної відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів». Розмір надбавки з 01 грудня 2022 року становить 258,90 грн.

У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму збільшаться також розміри пенсій в осіб з інвалідністю внаслідок війни та прирівняних до них осіб. Зокрема, в осіб І групи — на 429 грн (з 13175,50 грн до 13604,50 грн; 650 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб), в осіб ІІ групи — на 346,50 грн (з 10641,75 грн до 10988,25 грн; 525 відсотків), в осіб ІІІ групи — на 237,60 грн (з 7297,20 грн до 7534,80 грн; 360 відсотків).

З 1 грудня  2022 року в області у зв`язку з підвищенням показників прожиткового мінімуму загалом перераховано пенсії 232 288 особам.

Усі перерахунки пенсійних виплат проведено в автоматизованому режимі без додаткових звернень до органів Пенсійного фонду.

Суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожної особи є індивідуальні, а саме: залежні від складових пенсійної виплати, які напряму розраховуються від величини прожиткового мінімуму. Результати проведеного перерахунку пенсіонери побачать при отриманні пенсії у грудні. Виплату пенсій буде проведено у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку — з 4 по 25 число місяця.

Головне управління
Пенсійного фонду України