Послуга патронату над дитиною як форма самозайнятості

Дата: 22.11.2021 08:33

Для клієнтів Кременецької районної філії Тернопільського ОЦЗ 19.11.2021  фахівцями сектору рекрутингу філії організовано спільно з представниками Центру надання соціальних послуг Кременецької міської ради профконсультаційний захід на тему «Послуга патронату над дитиною як форма самозайнятості».

Мета заходу - пошук та підбір кандидатів в патронатні вихователі, як одна із нових та ефективних форм працевлаштування безробітних.

Начальник відділення соціальної роботи Олександр Бовтун та фахівець із соціальної роботи Світлана Дмитрук роз’яснили  присутнім що таке патронатна сім’я, хто такі патронатні вихователі та їх помічники,  про особливості  відбору кандидатів у патронатні вихователі та специфіку їх навчання. Ознайомили з переліком документів, оплатою послуг патронатного вихователя та виплатами соціальної допомоги на утримання дітей і подальшим супроводом таких сімей.

Патронатний вихователь – це працівник, який на договірній основі з органом опіки та піклування здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім'ю та несе відповідальність за їх життя та здоров'я під час перебування. Стимулюючим чинником є те, що патронатному вихователю виплачують достойну заробітну плату та зараховують трудовий стаж.

Також слухачам наголосили, що метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками або законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у родину відповідно до інтересів дитини.

По закінченні зустрічі учасникам заходу, які зацікавились даною програмою, було надано індивідуальні консультації.