Творчий порив Катерини Поднєжної в Кременецькому краєзнавчому музеї.

Дата: 28.04.2021 16:14

28 квітня 2021 р. о 14:00 год. У виставковій залі Кременецького краєзнавчого музею зібралося невелике товариство з нагоди відкриття виставки писанок майстра народної творчості художнього писанкарства Катерини Поднєжної, під назвою «Творчий порив»

Поднєжна Катерина Володимирівна, народилася  в с. Скоморохи Львівської обл. Закінчила Кременецький обласний гуманіарно-педагогічний інститут ім.. Тараса Шевченка. Одружена, разом із чоловіком Богданом виховує двох синочків Олександра та Костянтина.

Захопилася розписом писанок ще у 2005 році.

З 2005 р приймає участь у Всеукраїмських та обласних фестивалях, виставках, пов’язаних з писанкарством.

У 2013 роціотримала звання майстра народної творчості художнього писанкарства.

Постійно приймає участь у проведенні майстер-класів у школах Кременеччини та Шумщини.

Є постійним учасником Всеукраїнських  фестивалів «Лемківська писанка» у Львові та Коломиї.

Виготовила серію копій писанок Оксани Лятуринської, оригінали яких зберігаються у Кременецькому краєзнавчому музеї.

На виставці представлено багато чудових робіт майстрині.

Техніка виготовлення писанок різноманітна. Це розпис воском, лійковим і шпильковим писачком, дряпанки, розпис кольоровим воском, писанки в техніці різьблення.

Розпис на курячих та гусячих яйцях.

Крім того на виставці представленні жіночі прикраси – кулони та сережки виготовлені із яєчної шкарлупи і укріплені епоксидною смолою.

На виставці представленні копії писанок  кременеччини, оригінали яких зберігаються у фондах Кременецького краєзнавчого музею. Катерина Поднєжна  відтворила та оновила візерунки яким багато років, перенесла візерунки детально відтворивши кожен елемент. Ці копії пані Катерина передала у дар музею, за що ми дуже вдячні.

Талановита творча людина, талановита в усьому. Катерина Володимирівна не зупиняється на одному місці, почала працювати з новими матеріалами та в новій для себе техніці. Захопилася виготовленням жіночих прикрас. А саме виготовляє кулони із  дерева. Використовує різні породи дерев: яблуня, сосна, дуб, червоне дерево.

Це друга персональна виставка майстрині в краєзнавчому музеї. Попередня відбулася у 2017 році та отримала багато схвальних відгуків. Катерина Поднєжна, як майстер народної творчості в 2019 році своїми витворами та майстер-класом писанкарства вразила делегацію з Франції (Бордо), яку тоді зустрічав в нашому місті Кременецький краєзнавчий музей. Тож по завершені карантинних обмежень, та відкриття кордонів спільно з адміністрацією нашого музею Катерина запрошена відвідати нових французьких друзів з своєю персональною виставкою.

Сьогодні ж представлені на виставці роботи нові, вони ще жодного разу не експонувалися. Запрошуємо усіх бажаючих відвідати дану виставку. Адміністрація ККМ просить вибачити за тимчасові незручності в зв'язку з карантинними обмеженнями.