35 РОКІВ ТОМУ ЮНАКИ КРЕМЕНЕЦЬКОГО «КРЕМЕНЯ» СТАЛИ ЧЕМПІОНАМИ ОБЛАСТІ!

Дата: 04.01.2021 08:15

Останніми роками кременецькі команди на обласному рівні не хапають зірок з неба. Вболівальники зі стажем пам’ятають часи, коли кременецькі команди, як дорослі, так і юнацькі, задавали тон в обласних змаганнях. Золоту сторінку в історію кременецького футболу вписали юнаки місцевого «Кременя», які в 1985 році стали чемпіонами області.

У той час вісімнадцятилітні футболісти виступали паралельно з дорослими у двох підгрупах чемпіонату Тернопільської області. У північній підгрупі переміг кременецький «Кремінь», у південній – лошнівська «Нива». Матч за звання чемпіона області проходив у селі Великі Гаї.

Як пригадує головний тренер «Кременя» Михайло Васильович Скиба, основний час фінального матчу не визначив переможця – 2:2. Кременчани постійно були в ролі наздоганяючих, спершу поступалися суперникові 0:1, потім рахунок зрівняли, згодом знову програвали та все ж зуміли вдруге зрівняти рахунок. Обидва голи ударами головою забив капітан «Кременя» Олександр Маринюк (до речі, нині голова Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу Кременецького району). Далі була основна серія пенальті – гравці обох команд не схибили. Після чого арбітр призначив додаткову серію одинадцятиметрових ударів, яку краще пробили кременчани. Вирішальний пенальті забив Ігор Чеболда. Тим самим «Кремінь» завоював звання чемпіона області 1985 року. Молоді футболісти з Кременця були нагороджені перехідним кубком і грамотами облспорткомітету. Велика заслуга в тій перемозі була голови колгоспу "Нове життя" Зіновія Теодоровича Демка, котрий у 1982 році відродив «Кремінь» і впродовж багатьох років всіляко підтримував футбольну команду.

У «золотому» складі «Кременя» виступали: Тарнавський Андрій, Іваськевич Олександр, Швець Анатолій, Богута Володимир, Остапчук Юрій, Хадзарагов Петро, Чеболда Ігор, Маринюк Олександр (капітан команди), Радчук Ярослав, Тєнєшев В'ячеслав, Дикун Ігор, Сулковський Володимир,Тарнавський Сергій, Лахміцький Віктор, Деревінський Олександр, Майборода Валерій.

P.S.: Сподіваємося нинішнє покоління футболістів Кременеччини прагнутиме повторити звитяги своїх попередників 35-річної давності. І дуже сподіваємося, що в сезоні-2021 футбол цього регіону буде представлений на обласному рівні.

Віталій Попович