Бібліотечні фонди Кременецького краєзнавчого музею поповнились виданнями 4 – ох томів «Кобзаря»

Дата: 22.07.2019 14:00

19 липня бібліотечні фонди Кременецького краєзнавчого музею поповнились виданнями 4 – ох томів «Кобзаря», 1952 року видавництва «Тризуб» Канада. Книги були передані родиною В. Сорочинського та УНО Торонто-Захід для Кременецького краєзнавчого музею через Василя Олійника.
Довідка : «Кобзар» із наголосами видавався дуже рідко. Перше таке видання з наголосами було надруковане ще за життя Тараса Шевченка 1860 року в Петербурзі і наголоси були поставлені великим знавцем української мови, П. Кулішем. Через 50 років І. Франко, редагуючи твори Т. Шевченка, так само видав їх із наголосами. І це було друге видання «Кобзаря».
Перший том цього видання був уперше надрукований 1942 році в Празі у Видавництві С. Россохи «Пробоєм». Це видання І тому друге, доповнене, а остання частина «Пояснення» перероблена. Томи ІІ і ІV публікуються вперше.