Шановні Кременчани будьте уважні!

Дата: 07.09.2017 15:26

На території Тернопільської області підвищився рівень захворюваності гострим вірусним гепатитом.

Ознаки та симптоми гепатиту

Симптоми гепатиту відображають, в основному, пошкодження і порушення функції печінки.

Найбільш загальні симптоми розвиваючого гепатиту включають:

слабкість і стомлюваність

втрату апетиту

нудоту

тяжкість або дискомфорт у животі (праворуч, де розташована печінка)

потемніння сечі

зміна кольору калу (стає світлим)

жовтяницю

Перераховані вище ознаки представлені в хронологічному порядку. Це означає, що жовтяниця (зміни кольору шкіри, білків очей, мови) при гострому гепатиті з'являється останньої, коли самопочуття хворого поліпшується.

Період до розвитку жовтяниці називається переджовтяничний (продромальний, преіктеріческій).

Жовтяниця в звичайному розумінні служить одним із синонімів гепатиту, проте може бути викликана і іншими причинами.

Ознаки хронічного гепатиту

Для хронічних гепатитів В і С характерні слабо виражені симптоми і навіть тривале їх відсутність. Найбільш типові тривалі слабкість і стомлюваність, астенічний синдром.

Іноді хронічний гепатит помічають тільки тоді, коли вже розвинулися його незворотні наслідки.

Найстрашніші наслідки хронічного вірусного гепатиту - цироз печінки може виявлятися погіршенням стану хворого, розвитком жовтяниці і появою асциту (збільшення живота).

Може розвинутися печінкова енцефалопатія - ураження головного мозку з порушенням його діяльності.

Нерідко хронічні гепатити виявляються випадково, при обстеженні з приводу інших захворювань або диспансеризації.