ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ ;Так все ж таки трудовий чи страховий стаж?

Дата: 04.09.2017 15:13

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

Трудовий і страховий стаж

Так все ж таки трудовий чи страховий стаж?

Чи є між ними різниця? Різниця є. Нажаль ці поняття громадяни часто плутають і не розуміють, чим відрізняється страховий стаж від трудового.

Отже, спробуємо роз’яснити різницю.

Трудовий стаж - це періоди офіційної роботи, які підтверджуються записами в трудовій книжці.

Страховий стаж - це той період, за який ви, або ваш роботодавець, сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили – є стаж, не сплатили – стажу немає.

А тепер запам’ятайте! З 1 січня 2004 року для нарахування пенсії беруть до уваги лише страховий стаж!

Увесь трудовий стаж, який був у людини до 2004 року, автоматично перетворився у страховий стаж. Фактично за цей період трудовий перейменували у страховий. Після 2004 року людина повинна заробляти саме страховий стаж і робити це в єдиний спосіб – сплачувати страхові внески.

Тобто, починаючи з 1 січня 2004 року, трудова книжка не є підтвердженням страхового стажу. Ваш роботодавець може піти на хитрість і не сплачувати страхові внески. Тобто запис в трудовій книжці є, а страховий стаж не іде і цей період вже не буде враховуватись при нарахуванні пенсії.

Як же перевірити, чи нараховується вам страховий стаж?

Дуже просто! Всі дані про страховий стаж, починаючи з липня 2000 року, містяться в системі персоніфікованого обліку. Ви можете отримати ці данні двома способами:

Перший спосіб. Прийти до нашого управління Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом. Якщо маєте при собі ці два документи, фахівці за декілька хвилин видрукують вам дані з бази персоніфікованого обліку. Згідно з ними ви зможете перевірити, яку вам нараховували заробітну плату, скільки за вас сплачували соціального внеску та скільки днів страхового стажу вам зараховано за той чи інший місяць. Якщо у потрібних графах нулі, це тривожний сигнал. Роботодавець щось робить не так.

Другий спосіб. Для цього необхідно зареєструватись на електронному порталі Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.uaі, після цього кожного місяця, не виходячи з дому, перевіряти чи зарахували вам страховий стаж.