Пенсійний фонд інформує

Дата: 21.03.2018 12:36

Кременецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області надає роз’яснення:

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII внесено зміни до  абзацу першого частини першої статті 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема, його викладено в наступній редакції.

Особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу.

Вказані зміни до законодавства набули чинності з 01.01.2018 року.

Приклад 1. Особа має посвідчення потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи IV категорії та право на зниження пенсійного віку на 5 років.

Необхідною умовою для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» протягом 2018 року є наявність 20 років страхового стажу (вимога необхідного стажу у 2018 році – 25 років – зменшена на кількість років зменшення пенсійного віку).

Приклад 2. Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІ категорії відпрацював у зоні відчуження у 1987 році 14 календарних днів, відповідно має право на зниження пенсійного віку на 8 років.

Необхідний стаж для призначення пенсії у 2018 році становить 17 років.

Адміністрація  управління