Відбулися громадські слухання щодо реконструкції меморіалу слави

Дата: 10.08.2018 12:30

У Кременці демонтують радянський меморіал слави, перепоховають останки солдатів та у перспективі відновлять історичну Ринкову площу. Таке рішення учора, 9 серпня, на громадських слуханнях, що відбулися у Кременецькій міській раді, прийняла громада. Наразі остаточно визначилися із необхідністю перепоховання останків загиблих солдатів у Другій Світовій війні.

Участь в обговореннях взяли понад 50 мешканців міста, активісти, депутати, а також історики, котрі надали свої фахові коментарі. Окрім того, усі учасники мали можливість висловитися. Впродовж двох годин у сесійній залі можна було почути різні думки, проте більшість кременчан все ж підтримали ініціативу депутата Кременецької міської ради Віктора Герасимовича щодо відновлення площі.

Тож незабаром загиблих воїнів належним чином вшанують, перепоховавши останки на Монастирському кладовищі.

Для реалізації ідеї реконструкції Ринкової площі уже створена орієнтовна схема генерального плану функціонального зонування. У перспективі таке місце може стати чудовою відпочинковою зоною для кременчан та туристів, – зазначають у міській раді.

Нагадаємо, Ринкова площа у Кременці століттями була центром громадського, економічного і соціально-культурного життя міста. Через кілька десятиліть по завершенню Другої Світової війни на її місці з’явився пам’ятник солдату. Аж у 1985 там спорудили Меморіал Слави.