ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ. Автоматичний перерахунок пенсій  пенсіонерам, які працюють

Дата: 21.11.2017 11:57

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ.

Автоматичний перерахунок пенсій

пенсіонерам, які працюють

Частиною четвертою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначено порядок здійснення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсії продовжує працювати. Раніше кожні два роки пенсіонери могли звертатися до територіальних управлінь Фонду із заявою про перерахунок.

Законом України ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” № 2148-VIII у цей порядок внесено зміну, яка передбачає, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи здійснюють перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на здійснення перерахунку. При цьому обираються найбільш вигідні умови перерахунку: лише з урахуванням страхового стажу чи з урахуванням страхового стажу та заробітку. Порядок такого перерахунку пенсії встановлює правління Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Як і раніше, такий перерахунок не здійснюють пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”, і які не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Після досягнення пенсійного віку перерахунок здійснюється за загальними правилами незалежно від виду призначеної пенсії.

Адміністрація об’єднаного управління