Зміни до порядку надання субсидії

Дата: 25.09.2017 11:44

Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 609 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів.

Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третій – четвертий квартали попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.

Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС та Пенсійного фонду України.

Враховуючи, що розрахунок субсидій у жовтні на опалювальний період буде проводитись на підставі доходів за перше півріччя 2017 року, необхідно протягом вересня отримати інформацію про доходи всіх отримувачів субсидій (домогосподарств, яким субсидія призначена починаючи з травня 2017 року) для забезпечення своєчасного проведення розрахунку-на опалювальний сезон.

Крім того, мають бути дотримані терміни передання баз даних про отримувачів субсидії до ДП ІОЦ для забезпечення отримання ним у повному обсязі відомостей про доходи громадян від Пенсійного фонду України.

Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

Виплата частини невикористаних коштів субсидії на опалення та субсидії на тверде паливо і скраплений газ членам сім ’ї

Надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.

У зв’язку з цим органи соціального захисту мають терміново повідомити членів сімей померлих осіб, яким було призначено субсидію на оплату газо, або електропостачання для опалення, про можливість отримання готівкою частини невикористаної субсидії та необхідність подання до 1 вересня заяви.

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Інші зміни

Передбачено, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.

Зобов’язано отримувача субсидії інформувати протягом місяця про закінчення терміну реєстрації місця перебування.

Врегульовано питання призначення субсидії. недієздатній особі за заявою опікуна.

Зміни до соціальних нормативів

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 „Про встановлення державних .соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” в частині перегляду соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та підігріву води.

Зміни до порядку надання субсидії

Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

Інші зміни