У Кременці відбувся День відкритих дверей з питань захисту конкуренції

Дата: 26.12.2017 11:11

22 грудня 2017 року у м. Кременець відбувся День відкритих дверей з питань захисту конкуренції.

Захід відбувся за участі працівників Тернопільського обласного територіального відділення та Кременецької міської ради.

Під час заходу було презентовано звіт територіального відділення за 11 місяців 2017 року, а також  акцентовано увагу присутніх  на вжитих територіальним відділенням.

Так за результатами  розгляду заяв, скарг та власною ініціативою Відділенням припинено 83 порушення конкуренційного законодавства із них 16 за результатами розгляду справ та 67 внаслідок виконання рекомендацій.

А саме, припинено :

- 64 випадки  зловживання  монопольним становищем;

-17 антиконкурентних дій органів влади та органів місцевого самоврядування;

-1 факт порушення у вигляді недобросовісної конкуренції;

За порушення законодавства про порушення економічної конкуренції на порушників накладено штрафів на суму понад 549 тис. грн.

У  2017 році за порушення  конкуренційного законодавства  відповідачами сплачено до державного бюджету   понад 804 тис. грн.

Економічний ефект від припинених порушень законодавства про захист економічної конкуренції за поточний 2017 рік склав понад 74 млн. грн.

З метою адвокатування конкуренції опрацьовано 23 проектів нормативних акті органів влади та місцевого самоврядування, які можуть призвести до порушення конкуренційного законодавства на відповідних ринках. до 8 зних надано зауваження та пропозиції.

А також зазначено, що пріоритетними напрямками роботи Відділення  у 2017 році було та залишається своєчасне виявлення та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

У свою чергу  міський голова Ковальчук Олексій Андрійович підкреслив важливість проведення таких заходів для підтримання ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування із органами Антимонопольного комітету України у сфері захисту економічної конкуренції в регіоні.

Для звернення громадян та суб’єктів господарювання стосовно порушень законодавства про захист економічної конкуренції у Тернопільському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України відкрито постійно діючі пряма та "гаряча" телефонні лінії (тел. 22-06-86 – в. о. голови територіального відділення, т. 52-07-57 – заступник начальника відділу досліджень та розслідувань).