Кременецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України інформує

Дата: 10.04.2018 09:34

Законом України «Про внесення зміни до статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення дострокової пенсії за віком  членам сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності» від 08.02.2018 №2281-VIII, що набрав  чинності 21.02.2018 року, частину 1 статті 115 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон 1058) доповнено пунктом 5.

Відповідно до положень пункту 5 частини 1 статті 115 Закону 1058 право на призначення дострокової пенсії за віком з 21.02.2018 року мають дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, діти, які стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"( далі-Закон 3551), відповідно до абзацу чотирнадцятого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Особами, яким надано статус відповідно до абзацу 14 пункту 1 статті 10 Закону 3551, є члени сімей осіб, які загинули або померли внаслідок  поранень, каліцтва, контузії, чи інших ушкоджень  здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, а також яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

Положення пункту 5 частини 1 статті 115 Закону 1058 не поширюється на сім’ї працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил України та інших військових формувань, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних при виконанні службових  обов’язків, пов’язаних з подіями Революції Гідності.

Відповідно до статті 16-1 розділу III -1 Закону 3551 постраждалим учасникам Революції Гідності  надаються пільги та інші соціальні гарантії, встановлені статтею 12 Закону 3551, зокрема підвищення пенсії у розмірі 25% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Адміністрація Кременецького  об’єднаного управління Пенсійного фонду України